Nedostupná kategória

Filtrovať...

Typ vosku
Hmotnosť
Cena
Vhodný do foriem (na voľne stojace sviečky)
Vhodný do nádob
Filtrovať...

Vosk na sviečky

Vosk na sviečky je základnou surovinou na výrobu sviečok a hrá v nej kľúčovú úlohu. Nakupujeme len prémiové vosky od overených dodávateľov, čo je zárukou ich vysokej kvality, výkonu a spoľahlivosti.

V našej ponuke máme niekoľko druhov voskov na sviečky pre začiatočníkov aj profesionálnych výrobcov. Vosk na sviečky je možné rozdeliť do dvoch hlav...

Vosk na sviečky je základnou surovinou na výrobu sviečok a hrá v nej kľúčovú úlohu. Nakupujeme len prémiové vosky od overených dodávateľov, čo je zárukou ich vysokej kvality, výkonu a spoľahlivosti.

V našej ponuke máme niekoľko druhov voskov na sviečky pre začiatočníkov aj profesionálnych výrobcov. Vosk na sviečky je možné rozdeliť do dvoch hlavných kategórií – rastlinný (prírodný) vosk a syntetický (parafínový) vosk. Oba druhy majú veľa benefitov.

Ďalším kritériom pre výber vosku je, aký typ sviečky chceme vyrobiť. Existujú tri hlavné typy sviečok: voľne stojace (stĺpové) sviečky, sviečky v nádobách (voskové alebo gélové) a sviečky bez knotov, ktoré slúžia ako vonné vosky príp. ako voskové dekorácie. Pri výrobe sviečok tiež nezabudnite na správnu teplotu topenia vosku a pridávanie farieb a vôní podľa vašich predstáv.

Sviečky v nádobách sú najobľúbenejším typom sviečok a ich výroba je pre začiatočníkov najjednoduchšia. Stĺpové sviečky vyžadujú tvrdý vosk, aby držali svoj tvar. Vonné vosky sú malé a pri horení sa obvykle umiestňujú do aromalampy.

V našej ponuke nájdete kvalitný sójový vosk, palmový vosk, kokosový vosk, včelí vosk ako aj parafín, alebo gél na výrobu gélových sviečok.
Sójový vosk je prírodný vosk krémovej farby, vyrobený ze sójových bôbov. Horí čisto a pomaly. Sviečky ze sójového vosku majú veľmi dobrú schopnosť držať vôňu. Jedná sa o veľmi obľúbený vosk.
Palmový vosk je prírodný vosk vyrobený z palmového oleja, který pochádza z udržiteľných zdrojov (má RSPO certifikát). Je to tvrdý biely vosk, ktorý horí čisto. Sviečky z palmového vosku sú tiež známe pre svoju dobrú schopnosť držať vôňu a typické pre ne je vznik kryštalických obrazcov na povrchu sviečky.
Kokosový vosk je rovnako prírodný vosk. Je to tvrdý vosk so svetlo krémovou farbou, ktorý horí čisto a pomaly, má čisté spaľovanie a perfektne drží vôňu.
Včelí vosk je prírodný vosk, ktorý sa získava z včelích plástov a je obľúbený pre svoju typickú vôňu a prírodnú ekologickú povahu.
Parafínový vosk je biely syntetický vosk v najčistějšej forme s čistým spaľovaním bez zápachu. Je často používaným voskom na sviečky, pretože je ľahko zpracovateľný a má výborné horiace vlastnosti. Na zlepšenie vzhľadu parafínových sviečok sa do parafínového vosku pridáva stearín alebo aditívum Kera plus.
Gél na sviečky je číry gél vyrobený z vysoko kvalitných čistených minerálnych olejov a polymérov. Do gélovej sviečky môžete okrem vône a farby pridať aj nehorľavé dekorácie.

Pozrite si video návod s presným postupom výroby sviečky. Nájdete ho na našom blogu alebo na YouTube kanáli.

Vosk predávame v 1kg baleniach alebo v cenovo výhodnejších veľkých baleniach (20 kg, 22,68 kg alebo 25 kg podľa typu vosku).

Čítať ďalej
produktov na stránke
Palmový vosk kryštalický C09 RSPO 1kg

Palmový vosk na sviečky kryštalický C09 RSPO je čisto rastlinný vosk špičkovej kvality na výrobu sviečok s certifikátom RSPO - vosk je vyrobený z palmového oleja, ktorý pochádza z udržateľných zdrojov. Vďaka nemu je možné dosiahnuť krásnu kryštalickú štruktúru sviečok - vytvára efekt kryštalických kvetov podobný námraze na okne.Do vosku sa nepridávajú žiadne aditíva ani stearín. Surovina na výrobu sviečok.Viac informácií v detaile produktu.

4,05 € s DPH
Palmový vosk kryštalický C16 do skla 1kg

Palmový vosk na sviečky kryštalický C16 je čisto rastlinný vosk prvotriednej kvality na výrobu sviečok do skla a nádob z keramiky alebo plechu. Po zatuhnutí sa nezmrští a priľne k nádobe. Pomocou tohto palmového vosku je možné dosiahnuť krásnu kryštalickú štruktúru sviečok - vytvára efekt kryštalických kvetov podobný námraze na okne.Do vosku sa nepridávajú žiadne aditíva ani stearín. Surovina na výrobu sviečok.Viac informácií v detaile produktu.

4,45 € s DPH
Sójový vosk KeraSoy Pillar 1kg

Sójový vosk na sviečky KeraSoy Pillar 4120 je zmes špeciálne vyvinutá na výrobu voľne stojacich sviečok odlievaných z foriem. Nevyžaduje žiadne ďalšie prísady okrem vône či silice a farby vhodnej do vosku.  Surovina na výrobu sviečok. Viac informácií v detaile produktu. 

7,05 € s DPH
Sójový vosk NatureWax C-3 Flake 1kg

Prírodný sójový vosk na sviečky špičkovej kvality vyrábaný zo sóje. Je určený primárne na výrobu sviečok v nádobách zo skla a keramiky a vonných sviečok. Perfektne udržiava pridanú vôňu, výborne priľne ku sklu a má veľmi malé zmršťovanie. Sviečky majú čistejšie a dlhšie horenie.  INCI: Hydrogenated Soybean Oil CAS: 8016-70-4 Surovina na výrobu sviečok. Viac informácií v detaile produktu.

8,15 € s DPH
Kokosový vosk Coconut Container 1kg

Kokosový vosk na sviečky Kerawax Coconut Container 4135 je zmes kokosového a sójového vosku v pastilkách a je primárne určený na výrobu sviečok v nádobách zo skla, keramiky alebo plechu. Perfektne udržuje pridanú vôňu a výborne priľne k nádobe. Je vyrobený vo Veľkej Británii. Surovina na výrobu sviečok. Viac informácií v detaile produktu.

7,30 € s DPH
Parafínový vosk 58/60 1kg

Parafínový vosk na sviečky Kerawax 2889 Paraffin 58/60 v pastilkách vysokej kvality vyrobený vo Veľkej Británii, s teplotou topenia 58-60°C. Je univerzálnym voskom na výrobu sviečok a sviečkových dekorácií liatych do foriem. Pri výrobe sviečok rôznych tvarov odlievaných vo formách sa na zlepšenie vzhľadu a horiacich vlastností sviečok pridáva do parafínu stearín alebo aditívum Kera plus. CAS: 8002-74-2ES: 232-315-6 Surovina na výrobu...

4,80 € s DPH
Parafínový vosk 60/62 1kg

Parafínový vosk na sviečky v pastilkách vysokej kvality vyrobený v Taliansku, s teplotou topenia 60-62°C. Je univerzálnym voskom na výrobu sviečok a sviečkových dekorácií liatych do foriem. Pri výrobe sviečok rôznych tvarov odlievaných vo formách sa na zlepšenie vzhľadu a horiacich vlastností sviečok pridáva do parafínu stearín alebo aditívum Kera plus. CAS: 8002-74-2ES: 232-315-6 Surovina na výrobu sviečok.Viac informácií v detaile produktu.

4,40 € s DPH
Aditívum Kera plus 50g

Kvalitné aditívum, ktoré sa pri výrobe sviečok pridáva do sviečkového vosku (parafínu) na zlepšenie jeho vlastností - zabraňuje tvorbe bublín a kazov na povrchu sviečok, potláča kryštalizáciu a pomáha vytvoriť dokonalý lesk sviečok.Dávkovanie 1-1,5%. CAS: 68527-08-2 Viac informácií v detaile produktu.

1,35 € s DPH
Včelí vosk žltý 100g

100% čistý a prírodný vosk, ktorý bol filtrovaný a následne peletizovaný, aby sa uľahčila jeho použiteľnosť.Je zmesou rôznych mastných kyselín a je bohatý na mnohé cenné látky, vitamín A a proteíny. Pre svoje ochranné a výživné účinky je častou zložkou kozmetických produktov a používa sa tiež ako prírodné zahusťovadlo - produktom dodáva pevnosť, tuhosť a lesk. Tento univerzálny vosk sa používa v rôznych aplikáciách od starostlivosti o pery až...

2,90 € s DPH
Včelí vosk biely 100g

100% čistý a prírodný vosk, ktorý bol filtrovaný a následne peletizovaný, aby sa uľahčila jeho použiteľnosť. Rozdiel oproti žltému včeliemu vosku spočíva v tom, že bol jemne rafinovaný, aby sa odstránilo jeho charakteristické žlté zafarbenie.Je zmesou rôznych mastných kyselín a je bohatý na mnohé cenné látky, vitamín A a proteíny. Pre svoje ochranné a výživné účinky je častou zložkou kozmetických produktov a používa sa tiež ako prírodné...

3,15 € s DPH
Stearín biely 0,5kg

Zmes mastných kyselín C16 (kyseliny palmitovej) a C18 (kyseliny stearovej). Kvalitná prísada do parafínu s vysokým obsahom kyseliny stearovej na zlepšenie vzhľadu a horiacich vlastností sviečok. INCI: Stearic Acid (Vegetable) CAS: 67701-03-5

3,00 € s DPH
Gél na sviečky 1kg

Kvalitný číry gél na výrobu gélových sviečok vyrobený z čistených minerálnych olejov a polymérov. Stačí ho roztaviť, pridať farbu na sviečku, esenciálny olej alebo vôňu, prípadne aj nehorľavé dekorácie.  Surovina na výrobu gélových sviečok. Viac informácií v detaile produktu. 

6,45 € s DPH
Zobraziť 1 - 12 z 24 produktov