Nedostupná kategória

Filtrovať...

Typ vosku
Hmotnosť
Cena
Vhodný do foriem (na voľne stojace sviečky)
Vhodný do nádob
Filtrovať...

Vosk na sviečky

Vosk na sviečky je základnou surovinou na výrobu sviečok a hrá v nej kľúčovú úlohu. Nakupujeme len prémiové vosky od overených dodávateľov, čo je zárukou ich vysokej kvality, výkonu a spoľahlivosti.

V našej ponuke máme niekoľko druhov voskov na sviečky pre začiatočníkov aj profesionálnych výrobcov. Vosk na sviečky je možné rozdeliť do dvoch hlav...

Vosk na sviečky je základnou surovinou na výrobu sviečok a hrá v nej kľúčovú úlohu. Nakupujeme len prémiové vosky od overených dodávateľov, čo je zárukou ich vysokej kvality, výkonu a spoľahlivosti.

V našej ponuke máme niekoľko druhov voskov na sviečky pre začiatočníkov aj profesionálnych výrobcov. Vosk na sviečky je možné rozdeliť do dvoch hlavných kategórií – rastlinný (prírodný) vosk a syntetický (parafínový) vosk. Oba druhy majú veľa benefitov.

Ďalším kritériom pre výber vosku je, aký typ sviečky chceme vyrobiť. Existujú tri hlavné typy sviečok: voľne stojace (stĺpové) sviečky, sviečky v nádobách (voskové alebo gélové) a sviečky bez knotov, ktoré slúžia ako vonné vosky príp. ako voskové dekorácie. Pri výrobe sviečok tiež nezabudnite na správnu teplotu topenia vosku a pridávanie farieb a vôní podľa vašich predstáv.

Sviečky v nádobách sú najobľúbenejším typom sviečok a ich výroba je pre začiatočníkov najjednoduchšia. Stĺpové sviečky vyžadujú tvrdý vosk, aby držali svoj tvar. Vonné vosky sú malé a pri horení sa obvykle umiestňujú do aromalampy.

V našej ponuke nájdete kvalitný sójový vosk, palmový vosk, kokosový vosk, včelí vosk ako aj parafín, alebo gél na výrobu gélových sviečok.
Sójový vosk je prírodný vosk krémovej farby, vyrobený ze sójových bôbov. Horí čisto a pomaly. Sviečky ze sójového vosku majú veľmi dobrú schopnosť držať vôňu. Jedná sa o veľmi obľúbený vosk.
Palmový vosk je prírodný vosk vyrobený z palmového oleja, který pochádza z udržiteľných zdrojov (má RSPO certifikát). Je to tvrdý biely vosk, ktorý horí čisto. Sviečky z palmového vosku sú tiež známe pre svoju dobrú schopnosť držať vôňu a typické pre ne je vznik kryštalických obrazcov na povrchu sviečky.
Kokosový vosk je rovnako prírodný vosk. Je to tvrdý vosk so svetlo krémovou farbou, ktorý horí čisto a pomaly, má čisté spaľovanie a perfektne drží vôňu.
Včelí vosk je prírodný vosk, ktorý sa získava z včelích plástov a je obľúbený pre svoju typickú vôňu a prírodnú ekologickú povahu.
Parafínový vosk je biely syntetický vosk v najčistějšej forme s čistým spaľovaním bez zápachu. Je často používaným voskom na sviečky, pretože je ľahko zpracovateľný a má výborné horiace vlastnosti. Na zlepšenie vzhľadu parafínových sviečok sa do parafínového vosku pridáva stearín alebo aditívum Kera plus.
Gél na sviečky je číry gél vyrobený z vysoko kvalitných čistených minerálnych olejov a polymérov. Do gélovej sviečky môžete okrem vône a farby pridať aj nehorľavé dekorácie.

Pozrite si video návod s presným postupom výroby sviečky. Nájdete ho na našom blogu alebo na YouTube kanáli.

Vosk predávame v 1kg baleniach alebo v cenovo výhodnejších veľkých baleniach (20 kg, 22,68 kg alebo 25 kg podľa typu vosku).

Čítať ďalej
Kokosový vosk Coconut Container 1kg

Kokosový vosk na sviečky Kerawax Coconut Container 4135 je zmes kokosového a sójového vosku v pastilkách a je primárne určený na výrobu sviečok v nádobách zo skla, keramiky alebo plechu. Perfektne udržuje pridanú vôňu a výborne priľne k nádobe. Je vyrobený vo Veľkej Británii. Surovina na výrobu sviečok. Viac informácií v detaile produktu.

7,30 € s DPH
  • Výhodné balenie
Kokosový vosk Coconut Container 20kg

Kokosový vosk na sviečky Kerawax Coconut Container 4135 je zmes kokosového a sójového vosku v pastilkách a je primárne určený na výrobu sviečok v nádobách zo skla, keramiky alebo plechu. Perfektne udržuje pridanú vôňu a výborne priľne k nádobe. Je vyrobený vo Veľkej Británii. Surovina na výrobu sviečok. Viac informácií v detaile produktu.

140,00 € s DPH
Zobraziť 1 - 2 z 2 produktov