Himalájska soľ ružová jemná 500g Väčší náhľad

Himalájska soľ ružová jemná 500g

020-1637

Allnature, himalájska soľ ružová jemná je výnimočná svojím zložením – s obsahom až 99,45% chloridu sodného je jednou z najčistejších solí. Vďaka vysokému obsahu minerálov a železa má jedinečnú ružovú farbu. Kozmetickým produktom dodáva peelingové vlastnosti, pokožku hĺbkovo čistí a odstraňuje odumreté kožné bunky. Kúpeľ z himalájskej soli pomáha detoxikovať a regenerovať organizmus. 

INCI: Sodium Chloride (NaCl) 
CAS : 7647-14-5 

Surovina na výrobu kozmetiky. 
Viac informácií v detaile produktu. 

Viac detailov

Skladom

1,85 € s DPH

Viac informácií

INCI

Sodium Chloride (NaCl)

CAS

7647-14-5

EINECS

231-298-3 

Charakteristika

Prášok je vyrábaný z himalájskej soli ťaženej v soľných baniach v Pakistane. Čistota tejto soli dosahuje až 99,45% NaCl, čo je jedna z najvyšších na svete. Ide o čisto prírodný produkt s vysokých obsahom minerálnych látok a živín.

Zloženie: 99,45% Chlorid sodný

Vzhľad: kryštalický prášok (kryštáliky veľkosti 0,5-1 mm)

Farba: biela, ružová až červená

Vôňa: typická

Rozpustnosť: rozpustná vo vode

Účinky v kozmetike

  • Himalájska soľ je výnimočná svojím zložením, je jednou z najčistejších solí. Obsahuje vysoký podiel minerálnych látok, napr. horčík, draslík,vápnik, bromid, meď, síra, mangán a mnohé iné. Vďaka obsahu minerálov a železa má jedinečnú ružovú farbu. 

  • Kúpeľ z himalájskej soli pomáha detoxikovať a regenerovať organizmus. Zlepšuje prekrvenie pokožky a zmierňuje kožné problémy.

  • Čistí pokožku, zlepšuje stav pleti, vhodná aj na mastnú a aknóznu pleť.

  • Pokožku regeneruje, hydratuje a osviežuje.

  • Prášok z himalájskej soli dodáva kozmetickým produktom peelingové vlastnosti, odstraňuje odumreté bunky a pokožku hĺbkovo čistí.

  • Vďaka svojej jemnej práškovej konzistencii je vhodnou zložkou aj takých kozmetických produktov, kde by použitie himalájskej soli hrubšieho zrna nebolo vhodné, napr. pleťových a telových krémov alebo šumiviek do kúpeľa atď.

Použitie v kozmetických produktoch

Mydlá, pleťové krémy, pleťové vody, pleťové masky, telové krémy, telové zábaly, pleťové a telové peelingy, prípravky do kúpeľa, šumivé bomby do kúpeľa, vlasová kozmetika, antiperspiranty a deodoranty, ústne vody, zubné pasty atď.

Krajina pôvodu

Pakistan

Balenie

V papierovom doy pack vrecku so zipsovým uzáverom.

Upozornenie

Produktovú špecifikáciu si môžete stiahnuť v záložke "K stiahnutiu".

Súvisiace recepty na našom blogu

Tuhé masielka do kúpeľa

Kúpeľová soľ

List

Hmotnosť0,5kg

K stiahnutiu