Znížená cena! Mango maslo 250 g Väčší náhľad

Mango maslo RAF 250g

0932

Kvalitné rafinované maslo. Obsahuje nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny, má vysoký obsah vitamínov a antioxidantov. Regeneruje a upokojuje suchú, podráždenú a poškodenú pokožku. Je účinné v boji proti vráskam. Poskytuje prirodzenú ochranu pred UV žiarením. Má všestranné využitie pri výrobe telových masiel, krémov a mydiel. 
INCI: Mangifera Indica Seed Butter 
CAS: 90063-86-8 
Surovina na výrobu kozmetiky 
Viac informácií v detaile produktu.

Viac detailov

Skladom

4,99 € s DPH

-1,00 €

5,99 €

Viac informácií

INCI
Mangifera Indica Seed Butter
CAS
90063-86-8
EINCES
290-045-4
Charakteristika
Mango maslo sa vyrába lisovaním a následnou rafináciou jadier mangových plodov. Je pomerne tvrdé, ale pri kontakte s ľudskou pokožkou sa rýchlo topí a ľahko sa rozotiera. V porovnaní s bambuckým maslom je menej mastné a rýchlejšie sa vstrebáva do pokožky. Obsahuje približne rovnaký pomer nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, má vysoký obsah vitamínov, antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín.Vzhľad: polotuhé maslo 
Farba: sivobiela až bledožltá
Vôňa: žiadna
Bod topenia: 45 -55 oC
Bod varu: > 100 °C
Bod vzplanutia: > 280 °C
Rozpustnosť: vo vode nerozpustné
Účinky v kozmetike
  • Má antioxidačné vlastnosti, podporuje obnovu kožných buniek. Je účinné v boji proti vráskam, obnovuje pružnosť pokožky, regeneruje a vyhladzuje.
  • Účinne ošetruje suchú pokožku, hydratuje ju a zabraňuje jej vysušeniu. Zmäkčuje stvrdnutú a popraskanú kožu (napr. lakte, chodidlá).
  • Je vhodné aj na mastnejšiu pleť, pretože sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný film.
  • Pomáha predchádzať striám v tehotenstve.
  • Pre svoje upokojujúce, hojivé a regeneračné účinky je vhodné po opaľovaní, depilácii, na zmiernenie kožných alergií, pri ekzémoch a dermatitíde. Zmierňuje svrbenie a začervenanie podráždenej pokožky alebo po uštipnutí hmyzom.
  • Poskytuje prirodzenú ochranu pred UV žiarením.
  • Je vhodným nosným maslom pre miešanie s inými olejmi a tiež pre akékoľvek esenciálne oleje.

Použitie v kozmetických produktoch
mydlá, pleťové krémy, očné krémy, telové krémy, tuhé telové maslá, masážne krémy, krémy na ruky, balzamy a rúže na pery, vlasová kozmetika, opaľovacia kozmetika, prípravky po opaľovaní, po holení a depilácii atď.
Krajina pôvodu
India
Balenie
v plastovom kelímku
Upozornenie
Upozorňujeme, že ide o prírodný produkt, tj. môžu existovať rozdiely vo farbe a vôni v závislosti od konkrétnej šarže.Produktovú špecifikáciu a kartu bezpečnostných údajov si môžete stiahnuť v záložke „Dokumenty“.
Súvisiace recepty na našom blogu

Telový krém s bylinkami

List

Hmotnosť250g
Spôsob získavaniaRafinovaný

K stiahnutiu