Moringový list jemne mletý 20g

200-1396

Jemne mleté usušené listy cudzokrajnej liečivej rastliny Moringa Oleifera. Svojím zložením je skutočným skvostom a prírodným elixírom pre vlasy aj pokožku. Je bohatá na omega 3-6-9 mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny, minerály a betakarotén. Je účinným prírodným antioxidantom, má anti-aging vlastnosti. Pôsobí protizápalovo, regeneruje poškodenú a problematickú pokožku, pomáha pri popáleninách a poraneniach kože.

INCI: Moringa Oleifera leaf powder
Materská rastlina: Moringa olejodarná (Moringa Oleifera)

Surovina na výrobu kozmetiky.
Viac informácií v detaile produktu.

Viac detailov

Skladom

2,15 € s DPH

Viac informácií

INCI

Moringa Oleifera leaf powder

Materská rastlina

Moringa olejodarná (Moringa Oleifera) 

Charakteristika

Veľmi jemne mleté sušené listy cudzokrajnej liečivej rastliny Moringa Oleifera rastúcej až do výšky 12 m. Jej domovskou oblasťou je južné úpätie pohoria Himaláje, odkiaľ sa jej pestovanie rozšírilo po celom svete. Je jednou z najviac živinami nabitých rastlín na svete. Listy Moringy sú bohaté na vitamíny, minerály, bielkoviny, proteíny a aminokyseliny.

Vzhľad: jemný prášok

Farba: sýtozelená

Vôňa: prenikavá ostrá

Účinky v kozmetike

  • Moringa právom dostala prívlastok „zázračný strom“. Svojím zložením je skutočným skvostom a prírodným elixírom pre vlasy aj pokožku. Je bohatá na omega 3-6-9 mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny (napr. vitamín A, C, E), betakarotén, minerály (napr. vápnik, železo, draslík).

  • Obsiahnuté vitamíny, napr. C a E sú účinnými antioxidantami, bojujú proti voľným radikálom, pokožku detoxikujú a zabraňujú jej predčasnému starnutiu.

  • Má výrazné anti-aging vlastnosti, obnovuje vitalitu a pružnosť pokožky, zanecháva ju zdravú a žiarivú. Vyrovnáva farebný tón pleti.

  • Pokožku hĺbkovo čistí, vypína, vyživuje, regeneruje a hydratuje.

  • Pôsobí protizápalovo a antisepticky. Pomáha pri popáleninách a poraneniach kože.

  • Je vhodný na kožné vyrážky a pleť so sklonom k akné.

  • Nesporné sú aj účinky moringy na vlasy. Obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré vlasy a vlasová pokožka potrebujú. Vlasy dôkladne čistí, vysoký obsah zinku a železa podporuje rast vlasov, regeneráciu vlasových folikulov a pomáha pri vypadávaní vlasov. Aminokyseliny vlasy posilňujú a omega-3 mastné kyseliny im dodávajú potrebnú výživu.

Použitie v kozmetických produktoch

Telové krémy, peelingy, pleťové krémy, pleťové vody, pleťové masky, mydlá, šampóny a kondicionéry na vlasy, prípravky do kúpeľa, šumivé bomby do kúpeľa.

Použitie pri výrobe mydiel z mydlových hmôt

Prášok je možné kvôli jeho benefitom pridať aj do mydlovej hmoty, ale vzhľadom k tomu, že mydlová hmota obsahuje vodu, bylinkový resp. ovocný prášok do mydla extrahuje (vylúhuje sa), tj. v priebehu niekoľkých dní môže mydlo zmeniť farbu na zelenohnedú alebo šedú.

Krajina pôvodu

Paraguaj

Balenie

V plastovej fľaške so šrobovacím uzáverom.

Upozornenie

Produktovú špecifikáciu si môžete stiahnuť v záložke „K stiahnutiu“.

Súvisiace recepty na našom blogu

Závesné voskové dekorácie zdobené sušenými kvetmi a bylinkami

Prírodné sviečky s prírodnými farbami

Tuhý žihľavový šampón

List

Hmotnosť20g
Jemne mletéÁno

K stiahnutiu