Medovkový puder 20g Väčší náhľad

Spirulina jemne mletá 20g

200-1554

Jemne mletá riasa Spirulina alga. Patrí medzi najbohatšie zdroje prírodných živín, má komplexné zastúpenie všetkých dôležitých látok – obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamínov, karoténov, aminokyselín, cenných enzýmov a ďalších biologicky aktívnych látok. Pôsobí ako účinný antioxidant, spomaľuje prejavy starnutia pokožky, podporuje tvorbu kolagénu, regeneruje, vyhladzuje a rozjasňuje pleť. Účinne pokožku čistí, eliminuje prejavy akné, kožných vyrážok a stareckých škvŕn. Zlepšuje kvalitu vlasov. 

Latinský názov: Spirulina alga 
Materská rastlina: Spirulina riasa (Arthospira) 

Surovina na výrobu kozmetiky. 
Viac informácií v detaile produktu. 

Viac detailov

Skladom

1,55 € s DPH

Viac informácií

Latinský názov

Spirulina alga

Materská rastlina

Spirulína riasa (Arthospira)

Charakteristika

Veľmi jemne mleté stielky riasy spiruliny. Modrozelená sladkovodná riasa spirulina patrí medzi najbohatšie zdroje prírodných živín. Ide o naozaj pozoruhodný rastlinný planktón, ktorý je jedným z najkomplexnejších zdrojov vitamínov a minerálov. Pre pre svoje jedinečné zloženie nachádza široké uplatnenie v kozmetickom priemysle.

Vzhľad: jemný prášok

Farba: tmavá modro-zelená

Vôňa: silne aromatická, nasladlá

Účinky v kozmetike

  • Spirulína je bohatá na bielkoviny, obsahuje množstvo minerálov (železo, kremík, vápnik, horčík), účinného beta-karoténu, esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín, cenných enzýmov, množstvo vitamínov (predovšetkým vitamín B12, vitamíny A, C, E) a mnoho ďalších účinných látok.

  • Vďaka vysokému obsahu vzácnych biologicky aktívnych látok (tyrozín, vitamíny, tokoferol, selén, tyrozín) pôsobí ako účinný antioxidant, chráni pred pôsobením voľných radikálov, spomaľuje prejavy starnutia, regeneruje kožné bunky, redukuje vrásky, vyhladzuje a rozjasňuje pleť.

  • Pokožku detoxikuje a vyživuje, podporuje regeneráciu tkaniva a tvorbu kolagénu.

  • Spirulina pôsobí protizápalovo a pomáha udržiavať svieži a zdravý vzhľad pleti. Vysoká koncentrácia vitamínu B12, proteínov a obsah vzácnej mastnej kyseliny Gamma linolénovej účinne napomáhajú eliminovať kožné nečistoty a prejavy akné u osôb všetkých vekových kategórií.

  • Minimalizuje vznik stareckých škvŕn a kožné vyrážky.

  • Pomáha upokojovať a regenerovať pokožku po opaľovaní.

  • Regeneruje a hydratuje suchú, namáhanú a popraskanú pokožku rúk.

  • Obsah aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínu A a beta-karoténu pomáhajú udržiavať vlasy zdravé. Tieto účinné látky podporujú rast vlasov, zabraňujú ich vypadávaniu a tvorbe lupín.

  • Je vhodná na všetky typy pokožky, na normálnu, suchú, zrelú, unavenú, mastnú pleť, pleť so sklonom k akné atď.

Použitie v kozmetických produktoch

Pleťové krémy, pleťové masky, telové krémy a mlieka, očné krémy, krémy na ruky, prípravky na opaľovanie a po opaľovaní, prípravky po holení a depilácii, peelingové prípravky, telové kúpele, šumivé bomby do kúpeľa, tuhé mydlá, tekuté mydlá, sprchové gély, šampóny a toniká na vlasy atď.

Použitie pri výrobe mydiel z mydlových hmôt

Prášok je možné kvôli jeho benefitom pridať aj do mydlovej hmoty, ale vzhľadom k tomu, že mydlová hmota obsahuje vodu, bylinkový resp. ovocný prášok do mydla extrahuje (vylúhuje sa), tj. v priebehu niekoľkých dní môže mydlo zmeniť farbu na zelenohnedú alebo šedú.

Krajina pôvodu

Balenie

V plastovej fľaške so šrobovacím uzáverom.

Upozornenie

Produktovú špecifikáciu si môžete stiahnuť v záložke „K stiahnutiu“.

Súvisiace recepty na našom blogu

Závesné voskové dekorácie zdobené sušenými kvetmi a bylinkami

Prírodné sviečky s prírodnými farbami

Tuhý žihľavový šampón

List

Hmotnosť20g
Jemne mletéÁno

K stiahnutiu