Spôsob a cena dopravy

Cenník dopravy platný od 1.5. 2023

 

Objednávky do 25kg

Spôsob dopravy -
dopravca
Hodnota tovaru
Váha zásielky
Cena zásielky
(platba kartou a bankovým
prevodom) 
Cena zásielky
(na dobierku -
v hotovosti alebo kartou pri prevzatí) 
 
vyzdvihnutie na pobočke

Packeta

do 70 do 5kg4,20 
nad 70 

do 5kg

ZDARMA
1,20 

 

 

SPS

 
 
 

 

 

do 70 €

do 5kg

3,60 
5,10 
do 10kg
4,10 5,60 
do 20kg
4,90 6,40 
do 25kg7,50 
nad 70 do 25kgZDARMA1,50 
 
 

Objednávky nad 25kg

Spôsob dopravy -
dopravca
Hodnota tovaru
Váha zásielky
Cena zásielky
(platba kartou a bankovým
prevodom) 
Cena zásielky
(na dobierku -
v hotovosti alebo kartou pri prevzatí) 

 

 

SPS

 
 
 

 

 
 

do 70 €  

do 40kg9,80 11,30 
do 50kg12 13,50  
do 75kg18  19,50 
do 100kg24  25,50   
nad 70 70 €/25kg ZDARMA + každý ďalší balík/váha viď cenník "Objednávky do 25kg"príplatok +1,50  
 
 
 

Bližšie informácie k spôsobu dopravy:  

                                                                             

A) prostredníctvom služby Packeta – t.j. tovar si osobne vyzdvihnete na pobočke Packeta.sk, ktorú ste si zvolili v objednávke

B) prostredníctvom prepravcu SPS – tovar Vám bude doručený na adresu uvedenú v objednávke

 

A)  Packeta    

Tovar prostrednícvtom Packety zasielame spravidla do nasledujúceho pracovného dňa od objednania alebo pripísania čiastky na náš účet v prípade platby platobnou kartou alebo vopred prevodom na účet.

Na Vami zvolenom výdajnom mieste Packeta.sk, které ste označili v objednávke, bude tovar k dispozícii spravidla do 24 - 48 hodín od expedovania.

Hneď, ako bude Vaša objednávka pripravená k vyzdvihnutiu, bude Vás Packeta informovať e-mailom a SMS, ktorá obsahuje kód potrebný pre vyzdvihnutie objednávky. Cestu zásielky na príslušnú pobočku môžete sledovať na www.packeta.sk v sekcii Track & Trace po zadaní čísla objednávky a Vášho mena a priezviska. Vaša zásielka bude na odbernom mieste uložená po dobu 7 dní. Od 1.11. do 20.12. je úložná doba skrátená na 5 dní na výdajnom mieste a 2 dni v Z-BOXe.

Pokiaľ potrebujete dodaciu dobu predĺžiť, kontaktujte Packetu telefonicky alebo to môžete urobiť aj sami v mobilnej aplikácii Packeta.

 

 B) SPS 

Tovar Vám bude doručený na adresu uvedenú v objednávke.

Tovar prostrednícvtom prepravnej spoločnosti SPS zasielame spravidla do nasledujúceho pracovného dňa od objednania alebo pripísania čiastky na náš účet v prípade platby platobnou kartou alebo vopred prevodom na účet. Tovar Vám bude doručený spravidla do 24 hodín od expedovania.

 

Upozornenie:

Kontrola zásielky pri prevzatí od prepravnej firmy

Výnimočne sa môže stať, že sa v priebehu prepravy zásielka s objednaným tovarom nejakým spôsobom poškodí.

Pre tieto prípady odporúčame zásielku pri prevzatí vždy skontrolovať (t.j. viditeľné vady na prebale, počet balíkov pri objednávke väčšieho počtu ap.) a v prípade, že je zásielka nekompletná čí poškodená, jej prevzatie odmietnuť. Odmietnutie je potreba telefonicky bezodkladne oznámiť prevádzkovateľovi e-shopu na telefónne číslo +421 911 677 000.

V prípade skrytej vady u zásielky (kedy je napríklad tovar poškodený vplyvom prepravy alebo nie je kompletný), ktorá je zistená po jej prevzatí, je zákazník povinný toto oznámiť prepravnej firme (Packeta, SPS) bez zbytočného odkladu a vyžiadať si spísanie protokolu o škode. Následne pre rýchle vybavenie škodovej udalosti je potreba odskenovaný protokol o škode odoslať na e-mail obchod@mydlovysvet.sk. 

Keďže má prepravná firma právo sa presvedčiť o skutočnom stave poškodenia, prípadne strate časti obsahu zásielky, je potreba zásielku vždy ponechať v pôvodnom stave - t.j. zachovať aj obalový materiál, v ktorom bola sporná zásielka doručená.

V prípade, že máte možnosť, poškodenú zásielku vrátane jej obalu a obsahu vyfoťte kvôli zdokumentovaniu vzniknutej škody.